Ve dnech 23. a 24. září 2016 ZŠ Stružnice oslavila 115. výročí. V pátek od 9:00 do 17:00 hod.
v budově školy čekalo návštěvníky hned několik překvapení. Školu si mohli prohlédnout doslova od sklepa až po půdu. Zájemci o prohlídku zamířili do tříd, aby zavzpomínali na svá školní léta. V každém patře bylo umístěno velké množství žákovských fotografií i fotografií pedagogických sborů. V průběhu dne si žáci připravili 2 vystoupení, při kterých proběhl přednes básniček, představení pohádky o Malé řepě, zpěv písniček, hra na flétnu a tance.

V sobotu se oslava konala na školní zahradě. Při vstupu návštěvníci obdrželi perníčky
a almanach, který škola vydala při příležitosti 115. výročí. Na stolech bylo připraveno občerstvení, které zajistila škola společně s rodiči. Program začal v 10:00 hod. úvodním slovem pana starosty Ing. Jana Mečíře. Následně žáci vystoupili se stejným kulturním programem jako v pátek. Poté proběhlo soutěžní klání rodičů s dětmi o dort. V další části oslav účinkovaly dívky ze skupiny Čtyřlístek s country tanci. Pokračovalo se ukázkou karate od bývalého žáka Milana Zítka, který se pochlubil medailemi a pyšní se celou řadů titulů. Žákyně školy Adélka Šimonková zahrála na baskřídlovku. Program ukončila skupina historického šermu Golem, která si připravila soutěže pro děti a předvedla představení z historického období. Celým programem nás provázel DJ Réva.

Za příjemně strávený den děkujeme všem, kteří přijali naše pozvání a využili možnost zavzpomínat a podívat se, jak to dnes ve škole vypadá.