okres Česká Lípa, příspěvková organizace
Archiv příspěvků
Náhodné fotografie
p1311420 DSC00456 P1010937 P1020030
ZŠ Stružnice - Jezvé - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
Datová schránka:
w3avnbe

Ve středu 22. května jsme se vydali do České národní banky v Praze. Touto exkurzí jsme navázali na získané znalosti o finanční gramotnosti. Do banky jsme šli ve dvou skupinách. Nejdříve jsme shlédli dva filmy o vývoji a vzniku peněz. Pak jsme vstoupili do trezoru, který se nachází pod budovou banky, kde se nachází expozice „Lidé a peníze“. Dověděli jsme se spoustu zajímavých věcí, prohlédli jsme si různé bankovky, vyzkoušeli jsme si, zda naše bankovky nejsou falešné pomocí ultrafialového záření. Na závěr exkurze jsme si potěžkali cihly ze dřeva, olova, oceli a zlata, která mělo 12,6 kg. Před odchodem si žáci zasoutěžili, dostali otázky, které se týkaly výkladu. Za odpovědi získali odměny. Plní dojmů a zážitků jsme se v odpoledních hodinách vrátili autobusem domů.


Zápis do 1. třídy
Zápis do 1. třídy
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Personální podpora
Personální podpora
NENECH TO BÝT
NENECH TO BÝT
115. výročí školy
115. výročí školy
Podpořte školu
Podpořte školu
Firmička
Firmička
Sněhuláci pro Afriku
Sněhuláci pro Afriku
EU peníze školám
eupenize
Ovoce do škol
Ovoce do škol
Mléko do škol
mleko do skol
Recyklohraní
certifikát