Ve středu 22. května jsme se vydali do České národní banky v Praze. Touto exkurzí jsme navázali na získané znalosti o finanční gramotnosti. Do banky jsme šli ve dvou skupinách. Nejdříve jsme shlédli dva filmy o vývoji a vzniku peněz. Pak jsme vstoupili do trezoru, který se nachází pod budovou banky, kde se nachází expozice „Lidé a peníze“. Dověděli jsme se spoustu zajímavých věcí, prohlédli jsme si různé bankovky, vyzkoušeli jsme si, zda naše bankovky nejsou falešné pomocí ultrafialového záření. Na závěr exkurze jsme si potěžkali cihly ze dřeva, olova, oceli a zlata, která mělo 12,6 kg. Před odchodem si žáci zasoutěžili, dostali otázky, které se týkaly výkladu. Za odpovědi získali odměny. Plní dojmů a zážitků jsme se v odpoledních hodinách vrátili autobusem domů.