V pátek 18. prosince paní učitelka Libichová připomněla dětem české vánoční tradice a vtáhla je do voňavého tvoření. Učebna se proměnila ve vánoční dílnu. Děti si vyrobily svícny z jablek a pomerančů, ozdobených voňavým hřebíčkem. Pouštěly svíčkové lodičky ze skořápek ořechů. A dozvěděly se spoustu starých pověr, které kdysi vládly životům lidí. O adventu, svaté Barboře a svatém Mikuláši a činnostech, kterými Vánoce trávili naši předci. Bez televize a internetu, nenudili se. I zpívat si museli sami. Věštili z jablka, pouštěly skořápkové lodičky, obdarovávali se jmelím a věděli, proč se peče vánočka a proč má být pěkně upletená. Co schází? Vánoční hudba? Kdepak! Poslouchali jsme a zpívali a bylo nám dobře.

Připravili jsme se na Vánoce důkladně a prožili je snad také tak.

Pro rodiče
Výročí školy