okres Česká Lípa, příspěvková organizace
Archiv příspěvků
Náhodné fotografie
p1311420 DSC00456 P1010937 P1020030
ZŠ Stružnice - Jezvé - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
Datová schránka:
w3avnbe

V pátek 18. prosince paní učitelka Libichová připomněla dětem české vánoční tradice a vtáhla je do voňavého tvoření. Učebna se proměnila ve vánoční dílnu. Děti si vyrobily svícny z jablek a pomerančů, ozdobených voňavým hřebíčkem. Pouštěly svíčkové lodičky ze skořápek ořechů. A dozvěděly se spoustu starých pověr, které kdysi vládly životům lidí. O adventu, svaté Barboře a svatém Mikuláši a činnostech, kterými Vánoce trávili naši předci. Bez televize a internetu, nenudili se. I zpívat si museli sami. Věštili z jablka, pouštěly skořápkové lodičky, obdarovávali se jmelím a věděli, proč se peče vánočka a proč má být pěkně upletená. Co schází? Vánoční hudba? Kdepak! Poslouchali jsme a zpívali a bylo nám dobře.

Připravili jsme se na Vánoce důkladně a prožili je snad také tak.


Pro rodiče
Zápis do 1. třídy
Zápis do 1. třídy
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Personální podpora
Personální podpora
NENECH TO BÝT
NENECH TO BÝT
Výročí školy
Výročí školy
Firmička
Firmička
Sněhuláci pro Afriku
Sněhuláci pro Afriku
EU peníze školám
eupenize
Ovoce do škol
Ovoce do škol
Mléko do škol
mleko do skol
Recyklohraní
certifikát