Ve středu 5.6.2019 jsme se vydali do Zákup na zámek, kde jsme přivítali velmi vzácnou návštěvu samotného Císaře Karla IV.

Vyprávěl nám podrobně o svém životě. Seznámil nás se svými manželkami, milenkami a dětmi. Měli jsme možnost vidět korunovaci královny. Prohlédli jsme si dobové oblečení. Ukázal nám, jak dříve šlechta stolovala. Dále následovala ukázka rytířského souboje na koních. Někteří žáci měli možnost zapojit se do dvora Karla IV a stali se tak dvořany, císařovými dětmi nebo královnou. Královský šašek na závěr představení předvedl velmi zábavné žonglérské vystoupení.

Žáci si mohli vyzkoušet předení nitek z lnu, umlít mouku mezi dvěma mlýnskými kameny, zastřílet z historických zbraní a vyzkoušet si různé druhy brnění.

Program žákům přiblížil historii zábavnou formou.