img_3539 P1000818 P1050705 DSC08888

Třeba skutečnost, že v době podzimní distanční výuky došlo ve škole k výměně oken na toaletách. Sláva!

Nebo že naše malotřídka funguje prezenčně bez přerušení od podzimního otevření. A to díky faktu, že první a druhý ročník nejsou ve stejné třídě. Mohou tedy fungovat obě třídy. Všichni jsme orouškovaní a dezinfikovaní, ale výuka i družina běží normálně.Paní ředitelka jednala s paní starostkou o možnosti dílčích úprav v budově. Dohodly se a během jarních prázdnin se stihla spousta práce; vymalování učeben, a hlavně přepažení té velké. Díky tomu, že je teď menší, snadněji se vyhřeje, a ještě máme nový prostor pro kabinet výtvarné výchovy. Jsme za to vděční.

Z jednání zastupitelstva můžete vědět o plánovaném budování venkovní tělocvičny, známé jako street workout (pouliční posilovna). Ke srovnání terénu pro ni na školní zahradě došlo již na podzim. Jakmile budou cvičební prvky připraveny k používání, budou zpřístupněny veřejnosti.

Zrealizuje se další skvělý nápad pro školní zahradu – stůl pro stolní tenis.

Ale děti zahradu využívají i o velké přestávce a v družině a tak využijeme i fotbalové branky a další sportovní náčiní včetně koloběžek.

I jinak se připravujeme na jaro. Zahrada bude dále sloužit našim žákům. Je připraveno vybudování zvýšených záhonů, kde budou děti pěstovat rychle rostoucí rostliny (do letních prázdnin času málo); hrášek, bylinky, ředkvičky. Těšíme se na toto rozšíření a oživení výuky přírodovědy, prvouky a praktických činností.

Doufáme, že se nám ještě v tomto roce (pokud ne školním, tak alespoň kalendářním) poštěstí vyhlásit Den otevřených dveří a budeme vám moci všechny změny a novinky ukázat.