okres Česká Lípa, příspěvková organizace
Archiv příspěvků
Náhodné fotografie
DSC01488 DSC06413 P1010614 1628575739428
ZŠ Stružnice - Jezvé - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
Datová schránka:
w3avnbe

Květen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Je plný vůní a slunce a my jsme slunečné dny využili k pobytu na školní zahradě a k vycházkám po okolí. Povídali jsme si o přírodě a pozorovali její proměny.

Nechybělo ani tvoření ke Dni matek, a protože maminky máme moc rádi, vyrobili jsme pro ně květiny z krepového papíru, srdíčkové záložky do knížky a diplomy. Proběhla také další „LEGO výzva“, protože Lego stále patří mezi nejoblíbenější stavebnice a děti si s ním moc rády hrají. Každý si vylosoval kartičku s úkolem a pustili jsme se do stavění. Všichni stavitelé opět popustili uzdu své fantazii a předvedli nejen neuvěřitelné konstrukční a kreativní schopnosti, ale i velkou dávku trpělivosti. O vítězi si tentokrát rozhodly hlasováním děti samy. Připomněli jsme si Světový den včel, který připadá na 20. května. Povídali jsme si o tom, proč jsou včely pro nás důležité a při různých aktivitách děti poznaly, které včely žijí v úle a jaké mají funkce, jak se vyvíjí a jaké mají části těla, jaké pomůcky využívá včelař a jak vzniká med a téma „Včely“ jsme promítli i do výtvarné činnosti.

Květen utekl jako voda a my se už těšíme na poslední měsíc školy, ve kterém nás opět čeká spousta lákavých činností a zábavy.


Pro rodiče
Zápis do 1. třídy
Zápis do 1. třídy
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Personální podpora
Personální podpora
NENECH TO BÝT
NENECH TO BÝT
Výročí školy
Výročí školy
Firmička
Firmička
Sněhuláci pro Afriku
Sněhuláci pro Afriku
EU peníze školám
eupenize
Ovoce do škol
Ovoce do škol
Mléko do škol
mleko do skol
Recyklohraní
certifikát