Pokud jedenáctileté děti dojdou k závěru, že tento školní rok moc rychle utekl, je to na pováženou. Nepředpokládá se, že podobné postřehy přísluší pokročilejším ročníkům? My se tedy letos shodneme; prázdniny nás takřka zaskočily. Ne, že bychom se netěšili. Problém je v tom, že nám silně naruší školní kolektiv. Sedm žáků přechází na druhý stupeň na jiné školy. A nám všem budou chybět. Hodně.

Velmi potěšující, covid necovid, je soudržnost ve škole převažující. Projevila se i v přípravě (i ve výsledku) školní akademie uzavírající školní rok. Děti pojaly přípravu velmi trpělivě a aktivně. Vyučující museli všechno řídit, jistě, ale práci museli žáci odvést sami. A také průběžně přicházeli  se skvělými návrhy a vylepšeními, včetně Komerční přestávky v podání paní ředitelky; a ta měla velký úspěch! Takové vystoupení před publikem je velmi stresující událost, a to nejen pro prvňáčky, ale i zkušené pokročilejší ročníky.

Na závěr akademie, též tradičně, došlo na loučení. Žáci pátého ročníku byli ošerpováni, počastováni přáním všeho dobrého, skropeni slzami a vypuštěni do světa.

Pozvání na akademii přijala starostka Monika Habartová, která přišla s radostnou zprávou; její žádost o dotaci na nova okna a topení v budově školy se jeví být úspěšnou, kterážto zpráva byla přijata se vzrušením, oceněním a potleskem.

Tož těšme se na lepší příští a v září na shledanou!

Pro rodiče
Výročí školy