… není ve všech zemích slaven 1. června. Ale probíhá všude stejně. Hlavní je, aby si ho děti užily.

Snažili jsme se i v naší škole tento slunečný den projasnit ještě víc. Předevěím to byla výprava směr Stružnice, kde během cesty děti absolvovaly velkou detektivní hru, ve které pátrají po ztracené škole. Rozděleny do skupin procházely (probíhaly) stanovištěmi, na kterých bylo třeba vyluštit úkol. Odpovědi vytvořily číselný kód, po jehož zadání na příslušné místo na příslušném webu se odhalí ona ztracená škola. A protože naše škola se našla, získali všichni malí amatéři průkaz profesionálního detektiva.

První odměna detektivy čekala u Jandů, kde každý dostal balíček dobrot (ty byly domluvené a uhrazené školou), do kterého se hned hladově pustili. Na cestu zpět už sluníčko naplno zkoušelo, jak jsme na něj připraveni. Ve škole, jen co jsme doplnili tekutiny a trochu zchladli, měly děti možnost opéct si buřty, čehož se většina s úspěchem zhostila. I jejich konzumace. Pak chvíle pro trávení a čekala nás vybíjená. Ta byla velmi potřebná, protože jak jinak bychom si připravili žaludky k obědu? Nezahálel ani nový pinpongový stůl.

Po obědě a nanucích (žáci též obdrželi balíčky od našeho milého stálého sponzora pana Víta ze Stvolínek) jsme padli a dopřáli si chvilku klidu s relaxační hudbou. A tím první půlka veselého dne skončila. Bylo to fajn a bylo toho dost, takže pokud děti už doma nic nečekalo, určitě nesmutnily.