okres Česká Lípa, příspěvková organizace
Archiv příspěvků
Náhodné fotografie
p1311420 DSC00456 P1010937 P1020030
ZŠ Stružnice - Jezvé - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
Datová schránka:
w3avnbe

 

   Svatý Mikuláš sice naděluje v předvečer svého svátku, ale od té doby, co chodí i po školách a slavnostech, začíná dříve. K nám do školy dorazil už ve čtvrtek 3. prosince. Tyčil se nad námi nebohými hříšníky v celé své svaté velikosti. Bez čerta a bos vyslechl básnění a zpívání všech přítomných malých i velkých loupežníků (Jen se na ně podívejte, všichni jsou inkognito). Pro děti to byla generálka, vyzkoušeli si  říkanky připravené na velké vystoupení následujícího dne u stromečku v Jezvém na náměstí. A Mikuláš byl shovívavý a obdaroval i nepřipravené učitelky. Nadílku připravil společně s naší sponzorskou firmou Malířské práce Vít Stvolínky a paní Surovcovou, jejíž dokonalí perníkoví čerti byli sice k nakousnutí, ale s velkým váháním.

    A v pátek ještě děti dostaly pozvání k Zouharům na další mikulášskou nadílku. Ještě že už nechodí svatá Barbora, to by mohla být pěkná mela!

Takže počítejme; jeden Mikuláš a jeden Mikuláš jsou dva Mikulášové a večer na Zpívání u stromečku přijde další. To máme celkem …


Zápis do 1. třídy
Zápis do 1. třídy
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Personální podpora
Personální podpora
NENECH TO BÝT
NENECH TO BÝT
115. výročí školy
115. výročí školy
Podpořte školu
Podpořte školu
Firmička
Firmička
Sněhuláci pro Afriku
Sněhuláci pro Afriku
EU peníze školám
eupenize
Ovoce do škol
Ovoce do škol
Mléko do škol
mleko do skol
Recyklohraní
certifikát