Svatý Mikuláš sice naděluje v předvečer svého svátku, ale od té doby, co chodí i po školách a slavnostech, začíná dříve. K nám do školy dorazil už ve čtvrtek 3. prosince. Tyčil se nad námi nebohými hříšníky v celé své svaté velikosti. Bez čerta a bos vyslechl básnění a zpívání všech přítomných malých i velkých loupežníků (Jen se na ně podívejte, všichni jsou inkognito). Pro děti to byla generálka, vyzkoušeli si  říkanky připravené na velké vystoupení následujícího dne u stromečku v Jezvém na náměstí. A Mikuláš byl shovívavý a obdaroval i nepřipravené učitelky. Nadílku připravil společně s naší sponzorskou firmou Malířské práce Vít Stvolínky a paní Surovcovou, jejíž dokonalí perníkoví čerti byli sice k nakousnutí, ale s velkým váháním.

A v pátek ještě děti dostaly pozvání k Zouharům na další mikulášskou nadílku. Ještě že už nechodí svatá Barbora, to by mohla být pěkná mela!

Takže počítejme; jeden Mikuláš a jeden Mikuláš jsou dva Mikulášové a večer na Zpívání u stromečku přijde další. To máme celkem …