A to marionety Vlaďky a Ivana Antošovic z Opavy. Jejich divadélko se jmenuje Kašpárkův svět. A kašpárek přijel, samozřejmě. Měl rolničky i červenou čepičku a byl hlavním hrdinou hry O princezně Rozmařilce. Té nebyl dost dobrý princ, a princezna skončila záhy v pekle, a tak si moc nezahrála. Kašpárek ji ale na Belzebubovi vyhádal zpátky na svět. (Co myslíte, napravilo peklo pyšnou princeznu? Zeptejte se dětí!) Po představení nám paní loutkářka předvedla ovládání marionet a seznámila nás i s dalšími typy loutek. Marionety na drátu i na nitích; zdola ovládané javajky, maňásci a vařečkové loutky; vedené loutky, např. manekýn.
Děti se dobře bavily, a z paměti hned zážitek nevypustily. Když v družině vyráběly kaštanová zvířátka, napíchly je na dlouhou špejli a hrály divadlo. Loutky vedené shora, tedy marionety!