okres Česká Lípa, příspěvková organizace
Archiv příspěvků
Náhodné fotografie
P1010046 DSC05690 IMG_20170430_121359 IMG_20200228_101815
ZŠ Stružnice - Jezvé - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
Datová schránka:
w3avnbe

A to marionety Vlaďky a Ivana Antošovic z Opavy. Jejich divadélko se jmenuje Kašpárkův svět. A kašpárek přijel, samozřejmě. Měl rolničky i červenou čepičku a byl hlavním hrdinou hry O princezně Rozmařilce. Té nebyl dost dobrý princ, a princezna skončila záhy v pekle, a tak si moc nezahrála. Kašpárek ji ale na Belzebubovi vyhádal zpátky na svět. (Co myslíte, napravilo peklo pyšnou princeznu? Zeptejte se dětí!) Po představení nám paní loutkářka předvedla ovládání marionet a seznámila nás i s dalšími typy loutek. Marionety na drátu i na nitích; zdola ovládané javajky, maňásci a vařečkové loutky; vedené loutky, např. manekýn.
Děti se dobře bavily, a z paměti hned zážitek nevypustily. Když v družině vyráběly kaštanová zvířátka, napíchly je na dlouhou špejli a hrály divadlo. Loutky vedené shora, tedy marionety!


Zápis do 1. třídy
Zápis do 1. třídy
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Personální podpora
Personální podpora
NENECH TO BÝT
NENECH TO BÝT
115. výročí školy
115. výročí školy
Podpořte školu
Podpořte školu
Firmička
Firmička
Sněhuláci pro Afriku
Sněhuláci pro Afriku
EU peníze školám
eupenize
Ovoce do škol
Ovoce do škol
Mléko do škol
mleko do skol
Recyklohraní
certifikát