okres Česká Lípa, příspěvková organizace
Archiv příspěvků
Náhodné fotografie
p1311420 DSC00456 P1010937 P1020030
ZŠ Stružnice - Jezvé - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
Datová schránka:
w3avnbe

Manželé Ulmanovi byli tak laskaví a velkorysí a pozvali nás do své pekárny v Zahrádkách. Nastoupili jsme v pekařských (ne)stejnokrojích a valili oči, co vše může pekař využít k zjednodušení a urychlení své práce. Kromě hnětacích strojů a velkých pecí, které přinejmenším tušíme, věděli jste třeba, že existuje dávkovač těsta? Odměří přesně stejné bochánky. A přístroj na válení těsta je nejlepší! Ne, že by se díky zařízení pekaři nudili. A jejich denní (noční) režim je náročný.

Děti dostaly těsto na housky a vánočky a pustily se do díla. Než začaly plést, musely mít ovšem připravené těstové šňůry. To byla první výzva. Preclík druhá. Housku zvládly také. Ovšem vánočku ze šesti proudů už všichni neumotali. Nevadí, poradili si nějak všichni. A šlo všechno na plech a do pece. A z pece …

Moc děkujeme za tuto zkušenost! Vidět, čichat a ochutnat bezprostředně po práci její výsledek je velmi uspokojující.


Zápis do 1. třídy
Zápis do 1. třídy
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Personální podpora
Personální podpora
NENECH TO BÝT
NENECH TO BÝT
115. výročí školy
115. výročí školy
Podpořte školu
Podpořte školu
Firmička
Firmička
Sněhuláci pro Afriku
Sněhuláci pro Afriku
EU peníze školám
eupenize
Ovoce do škol
Ovoce do škol
Mléko do škol
mleko do skol
Recyklohraní
certifikát