Manželé Ulmanovi byli tak laskaví a velkorysí a pozvali nás do své pekárny v Zahrádkách. Nastoupili jsme v pekařských (ne)stejnokrojích a valili oči, co vše může pekař využít k zjednodušení a urychlení své práce. Kromě hnětacích strojů a velkých pecí, které přinejmenším tušíme, věděli jste třeba, že existuje dávkovač těsta? Odměří přesně stejné bochánky. A přístroj na válení těsta je nejlepší! Ne, že by se díky zařízení pekaři nudili. A jejich denní (noční) režim je náročný.

Děti dostaly těsto na housky a vánočky a pustily se do díla. Než začaly plést, musely mít ovšem připravené těstové šňůry. To byla první výzva. Preclík druhá. Housku zvládly také. Ovšem vánočku ze šesti proudů už všichni neumotali. Nevadí, poradili si nějak všichni. A šlo všechno na plech a do pece. A z pece …

Moc děkujeme za tuto zkušenost! Vidět, čichat a ochutnat bezprostředně po práci její výsledek je velmi uspokojující.