V sobotu 27. dubna se žáci z naší školy, jmenovitě Irenka a Jarda Šafaříkovi, Janička Moravcová, Terezka Bendová a Matěj Hýsek, zúčastnili 11. ročníku přehlídky dětských amatérských flétnových souborů Pištec, která se konala v Domově dětí a mládeže Libertin v České Lípě.

Akce se zúčastnilo celkem šest souborů ze základních a mateřských škol. Naši žáci, kteří začali hrát na flétnu již v mateřské škole a nyní pokračují již třetím či čtvrtým rokem na škole základní, patří mezi zkušené hráče. To bylo znát již z repertoáru, který letos zahráli.  Své vystoupení zahájili písní Vyšla hvězda jasná, ve čtyřhlasé úpravě předvedli skladbu Běžela ovečka, dále s kytarovým doprovodem zahráli píseň pánů Svěráka a Uhlíře Moje milá plaví koně a v písni Kluci kočičí se sami doprovodili na Boomwhackers. Závěr patřil skladbě Let my people go.

Za svůj výkon si děti vysloužily obrovský potlesk publika a navíc byli odměněni diplomem a drobnými dárečky.