okres Česká Lípa, příspěvková organizace
Archiv příspěvků
Náhodné fotografie
p1311420 DSC00456 P1010937 P1020030
ZŠ Stružnice - Jezvé - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
Datová schránka:
w3avnbe

V úterý 11. 2. naší školu navštívil pan Pavel Wolejník, sokolník, který dokázal poutavě naším žákům vyprávět o přírodě.

EVVO programy zaměřené na přírodu kolem nás. Má za cíl vzbudit v dětech zájem o přírodu a její význam. Umožňuje jim setkání s nevšedními živočichy, které je prvním krokem k poznání přírody.

První část přednášky pod názvem „Lovci a jejich kořist“, která byla věnována lovcům a jejich kořistem. Multimediální program zaměřený na vynalézavé lovce a jejich neméně vynalézavé oběti. Pomocí videoukázek napínavých soubojů o přežití lektor představil nezvyklé způsoby lovu i unikátní způsoby obrany napříč celou zvířecí říší – od bezobratlých, ryb a paryb, obojživelníků, plazů až po ptáky a savce. Některé si pak žáci mohli zblízka prohlédnout – pan lektor s sebou přivezl nejen pavouka Sklípkana, žábu Ropuchu a ještěrku Gekon.

Na vlastní oči se tak žáci mohli přesvědčit o důmyslných mechanismech, díky kterým mohou být šance na přežití nulové nebo až překvapivě vyrovnané.

Po krátké přestávce následovala druhá část přednášky, která byla také velmi zajímavá a poutavá.

Pod názvem „Bludy a obludy v přírodě“ byli žákům představeni tito zástupci  – pavouci, hadi, ještěrky, strašilky, vrány, sovy atd.
Ne, právě naopak, tento program je zaměřen na potlačení uměle vyvolaného strachu a odporu k určitým zvířatům, který získáváme v raném věku odkoukáním reakcí jiných lidí. Žáci zjistili, proč má každý živočich své místo v přírodě, proč vypadá tak, jak vypadá, a že není důvod se bát. Odvážlivci si na některé z nich mohli i sáhnout. Program pomohl žákům odstranit předsudky vůči často démonizovaným živočichům, a naopak jim předvedl, jak dokonalá díky nim příroda je.

 


Zápis do 1. třídy
Zápis do 1. třídy
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Personální podpora
Personální podpora
NENECH TO BÝT
NENECH TO BÝT
115. výročí školy
115. výročí školy
Podpořte školu
Podpořte školu
Firmička
Firmička
Sněhuláci pro Afriku
Sněhuláci pro Afriku
EU peníze školám
eupenize
Ovoce do škol
Ovoce do škol
Mléko do škol
mleko do skol
Recyklohraní
certifikát