Tanec, který spojuje zábavu a pohyb, je ideálním sportem pro děti. Na ZŠ Stružnice funguje taneční kroužek již řadu let a žáci mají za sebou mnoho vystoupení – besídky pro rodiče, slavnosti v obci.

14. dubna osm tanečnic a dva tanečníci vyjeli se svým vystoupením za hranice naší obce a zúčastnili se již podruhé přehlídky tanečních souborů v Novém Boru.

Ve sportovní hale u koupaliště se sešlo velké množství tanečních souborů, dětských i dospěláckých, aby předvedly své choreografie, na kterých pracovaly řadů týdnů až měsíců.

Naši žáci předvedli moderní country tanec a jejich vystoupení mělo příznačný název Tenkrát na západě.

Po našem vystoupení jsme si užívali tance ostatních souborů a jejich výkony se budeme rádi inspirovat.