V pondělí 23. května jsme se vydali na výukový program do Ekocentra v Brništi. Naše první zastávka byla na mléčné farmě ve Velkém Grunově. Žáci poslouchali výklad o holštýnském skotu, který chovají na farmě, o dojení a mléku. Měli jsme možnost nahlédnout i do dojírny a prohlédnout si moderní technologie.

Po prohlídce farmy jsme se přemístili k paní učitelce na statek, kde si všichni prohlédli a pomazlili koně.

Jakmile jsme se nabažili koníků, tak jsme se přemístili do Brniště na náves. Na návsi se nachází budova s názvem Včelín. Děti si prohlédly naučnou výstavu o zemědělství, jak se dříve hospodařilo, také poznávaly druhy obilnin a produkty z nich. Naučily se postupy zpracování ovčí vlny. Na závěr si vytvořily masku kravičky.

Pro rodiče
Výročí školy