okres Česká Lípa, příspěvková organizace
Archiv příspěvků
Náhodné fotografie
DSC02193 DSC03402.JPG P1020402 IMG-3853
ZŠ Stružnice - Jezvé - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
Datová schránka:
w3avnbe

Dne 16. listopadu proběhl na naší škole projektový den k připomenutí si státního svátku „Den boje za svobodu a demokracii”. Přiblížení tohoto státního svátku žákům je mnohem těžší, než popovídat si například o svatém Václavovi, ale i tak se učitelé snažili tento projekt pro žáky připravit naučnou i hravou a zábavnou formou.

Žáci nejprve shlédli krátké video k tomuto tématu a následně se rozběhla společná diskuse. Žáci porovnávali všední život v ČSSR s všedním životem dnes, a to na příkladech jak se lidé tehdy oblékali, jak, co a za kolik si mohli nakoupit, čím mohli jezdit po našich silnicích, jak bydleli, kam směli, či nesměli cestovat, kdo mohl či nesměl studovat apod.. Žáci byli seznámeni i s osobností Václava Havla. Během výtvarné výchovy vytvořili gesto Véčko, které u nás proslavil a stalo se symbolem revoluce. Na závěr dne si všichni zacinkali klíči, což byl další důležitý symbol, kterým lidé dávali najevo svůj nesouhlas.

Projekt měl mj. za cíl vzbudit u žáků, ale i u učitelů zájem o toto důležité téma a něco se o něm dozvědět. Nakolik se povedlo tento cíl splnit je samozřejmě otázkou individuální a hlavně dlouhodobou, neboť se jeho ozvěny mohou projevovat během celého občanského života.


Pro rodiče
Zápis do 1. třídy
Zápis do 1. třídy
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Personální podpora
Personální podpora
NENECH TO BÝT
NENECH TO BÝT
Výročí školy
Výročí školy
Firmička
Firmička
Sněhuláci pro Afriku
Sněhuláci pro Afriku
EU peníze školám
eupenize
Ovoce do škol
Ovoce do škol
Mléko do škol
mleko do skol
Recyklohraní
certifikát