V pátek 29. listopadu 2019 se v podvečerních hodinách konalo slavnostní rozsvícení vánočního stromečku na náměstí v Jezvém.

Než se naplno rozběhne předvánoční úklid a pečení cukroví, je ten pravý čas přijít načerpat vánoční atmosféru a společně si zazpívat koledy.

Program zahájila paní starostka krátkým zamyšlením nad vánočním adventem. Následovalo vystoupení našich žáků – zpěv koled, hra na flétnu a hra na  Boomwhackers.

Žáci si připravili plno výrobků, které paní učitelky prodávaly za dobrovolné částky. Výnos z prodeje bude použit na volnočasovou aktivitu pro žáky, dle jejich výběru. Celý program ozvučoval pan Polanský z České Lípy.

Obecní úřad zajistil občerstvení pro účastníky, výnos z prodeje byl věnován škole. Škola za tento obnos nakoupila – pastelky, tužky, čtvrtky, barevné papíry, fixy a atd.