1. den

Dnešní den byl trochu odpočinkový. Ráno po snídani jsme si zajeli do Krásné Lípy, kde jsme navštívili „Dům Českého Švýcarska“. Interaktivní expozice představuje národní park v kostce.

Děti se na chvíli stali geologem, archeologem, hudebním skladatelem, přírodovědcem, poutníkem, horolezcem, sklářem nebo malířem. Po prohlídce a nakupování dárků domů jsme si společně došli na zmrzlinu.

V době poledního klidu jsme si přečetli zápisky z deníčků. Některá vyprávění byla velmi pěkná a poutavá.

Krátké osvěžení v bazénu nám dodalo sílu na turistickou vycházku do lesa. Vydali jsme se na Chřibský vrch, který byl od naší chalupy vzdálen necelé 2 km. Při cestě jsme zkontrolovali domečky pro zvířátka, sbírali houby (Matýsek a Šimon) a pozorovali krásnou přírodu.

Zasoutěžili jsme si v hodu šiškami (na získání diplomů). Družstvo „Tlapek“ si na dnešní večer připravilo velmi pěknou hru. Hledali jsme písmena a skládali slova.