1. den

Dnešní celodenní výlet do Hřenska se velmi vydařil. Po vydatné snídani jsme autobusem vyrazili do Děčína a z Děčína do Hřenska. Na loďce jménem Casablanca jsme projeli soutěskou. Při plavbě jsme vyslechli velmi pěkný a poutavý výklad o zajímavostech a historii soutěsky. Pak jsme vystoupali po stezce na Meznou a opět autobusem jsme se vrátili do penzionu.

Zvlažení v bazénu před večeří bylo velmi příjemné. Po večeři nás čekala chvilka sportu.

Dnešní soutěž o hodnotné ceny byla zaměřena na znalosti získané z dnešního výletu. V „Kvízu o Hřensku“, děti odpovídali na otázky spojené s výkladem převozníka. Za správné odpovědi získali diplomy a ceny.

Třetí oddíl „Smajlíci“ připravili pro všechny společný úkol. Namalovat dnešní den v podobě komiksu. Všem se úkol velmi vydařil a zítra v Krásné Lípě je čeká sladká odměna, za velmi pěkné práce.

Přikládám nejzajímavější vyprávění od družstva „Tlapek“.

Cituji:

„Jeli jsme autobusem do Hřenska a prošli jsme dlouhou cestou a jeli jsme lodí okolo skal. Pán si vymýšlel příběhy – přiznal se!“

Autorky: Janička, Natálka Š., Eliška, Irenka, Terezka a Romanka.