Školní výlet nás tentokrát zavedl na Jičínsko, kde se Staré Hrady nachází. Je to malá vesnička, ale zdejší zámek-hrad nabízí promyšlenou pohádkovou expozici s několika příběhy. Sice se nesetkáte s princeznou a princem, ale draků je tu dost. A skřítků, pidimužíků, obrů, a sem tam nějaké víly. Před pohádkovým sklepením nás varovaly vycházející děti, že je to hodně strašidelné, opravdu! Naše děti jsou starší než ty polekané. Byly zklamané, nebály se. Veliký netopýr sebou škubal jak v agónii, to je pravda. Ale obři se jevili býti přátelskými, vodníci lehce vyšlí z módy a čertovská domácnost a škola zaujaly. Čarodějnice s rohama učila děti létat na košťatech. Chválila je, ale košťata odebrala. Ať doma trénují na svých.

Mezi jednotlivými řízenými prohlídkami měly děti čas se zasytit. Připravené svačiny byly dostačující a stánek na nádvoří byl dobrým lovištěm suvenýrů. Nejoblíbenější kořisti byly přívěsky se skleněnými srdci v různých barvách pro chlapce a dřevené meče pro děvčata. Nebo obráceně?

Na zpáteční cestu jsme čekali velké autobusové ticho a klid. Děti pospávaly už na nádvoří. Můžete hádat, jestli naše předvídaní bylo naplněno. Ale, být vámi, nesázela bych na to.

Neměli jsme ani horko ani zimu, přes všechny práce na silnicích jsme dojeli úspěšně tam i zpátky a jsme plni dojmů. A jsme spokojeni.

Pro rodiče
Výročí školy