Na naší ZŠ v Jezvé proběhla 11. září 2020 plánovaná výuka v rámci projektového dne na téma “LES”.

Úvodní část byla zaměřena na rozvoj a prohloubení poznatků o stromech a významu lesa. Na předem připravených ukázkách si žáci zopakovali a rozšířili své znalosti.Určovali stáří stromu podle letokruhů, jeho plody a místo, kde se v našem okolí vyskytuje. Velmi zajímavvé bylo vyprávění o vzájemném smysovémvnímání člověka a stromu. Důraz byl kladen na správné pochopení důležitosti lesa pro náš život na celé planetě.

Následovala vycházka do lesa, kdy byly realizovány lesní badatelské aktivity. Hry na vnímání stromů našimi smysly. S velkým nadšením žáci hledali pomocí lupy miniaturní, a tak prospěšný hmyz. Tyto netradiční aktivity žáci přijímali s nadšením a naprostým respektem v přírodě.