Žáci z naší školy si zpestřili výuku projektovými dny zaměřenými na správné třídění odpadu a jeho další zpracování.

První část projektu byla zaměřena na program třídění odpadů a recyklaci pod názvem „Tonda obal“. Poučnou formou jsme se dověděli spoustu zajímavých věcí o skládkách, spalovnách a další likvidaci odpadů. Viz foto.

V druhé části nás navštívila zástupkyně společnosti Recyklohraní s programem „Recyklace hrou“. Program navazoval na předcházející akci. Formou her jsme třídili odpad do různých kontejnerů, za správné splnění úkolů žáci získávali drobné odměny.

Už víme, proč třídit odpad. Recyklace chrání naše prostředí a přírodu. Moc jsme se divili, co všechno se vyrábí např. z plastů. Mikiny, stavební materiál, výplně polštářů a spacích pytlů. Na interaktivní tabuli jsme viděli celý průběh recyklace plastů.