okres Česká Lípa, příspěvková organizace
Archiv příspěvků
Náhodné fotografie
p1311420 DSC00456 P1010937 P1020030
ZŠ Stružnice - Jezvé - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
Datová schránka:
w3avnbe

VČELY A KOZY

Co mají společného? No přece nás! Na konci května jsme během jednoho dne stihli navštívít včelí farmu AnnKas v Dubičné a kozí farmu v Držovicích. Tak pěkně popořádku a podle velikosti. Včelí farma má asi 120 včelstev. Paní včelařka dětem vyprávěla o fascinujícím způsobu života včel, než nás zavedla přímo k nim. Všichni nasoukáni do ochranných skafandrů, či alespoň ochranných kabátů a kukel, nahlédli do úlu, a dokonce jim „na pochování“ byl svěřen rámek s plástvemi a včelami. Zajímavý pocit. Žáci měli příležitost zjistit, jak se stáčí med, co je propolis a k čemu slouží. Dozvěděli se toho víc, než mohli udržet v paměti. Každý si sám vyrobil včelí suvenýr – svíčky z včelího vosku.

Držovice jsou stejně jako Dubičná kousek od Úštěku. Na držovické farmě chovají kozy a ovce pasteveckým způsobem. Hlavní dojem dětí z farmy? Nepříjemný odér. Ale kůzlata se líbila, k pomazlení jsou fajn. Farma se zaměřuje především na mléčnou produkci – sýry, kefíry, jogurty a další mléčné výrobky. Vykupují i kravské mléko, ze kterého též vyrábějí sýr, a vše prodávají též na farmě.

Byl to vskutku výživný den. Kampak asi pojedeme příště?


Zápis do 1. třídy
Zápis do 1. třídy
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Personální podpora
Personální podpora
NENECH TO BÝT
NENECH TO BÝT
115. výročí školy
115. výročí školy
Podpořte školu
Podpořte školu
Firmička
Firmička
Sněhuláci pro Afriku
Sněhuláci pro Afriku
EU peníze školám
eupenize
Ovoce do škol
Ovoce do škol
Mléko do škol
mleko do skol
Recyklohraní
certifikát