Téma vesmír je nejen učivem v pátém ročníku, ale hlavně vzrušujícím tématem pro děti různých věkových skupin. V rámci prohloubení znalostí se v měsíci říju uskutečnil na naší škole projektový den se žáky první až páté třídy.

Díky autentické výzdobě třídy prostředí dýchalo vesmírnou atmosférou. Dominantní SLUNCE a jednotlivé planety tvořící Sluneční soustavu znázorňovaly své místo a pomyslné vzdálenosti na oběžné dráze okolo Slunce.

Neméně poutavé bylo sledování dějů prostřednictvím interaktivní tabule. Naskýtala možnost vžít se do vesmírných prostor a správné představy planet a hvězd. Až pohádkově vypadaly postavy astronautů a jejich chůze po Měsíci. Nejvíce však svou pozornost upoutaly obrázky a povídání o raktách a raketoplánech.

V praktické části si žáci na čtvrtku s předtištěnou dráhou okolo Slunce vystřihovali a nalepovali podle předlohy jednotlivé planety ve správném pořadí. Následoval prostorový model papírové rakety, který si každý žák složil. Své modely si všichni vyzkoušeli v prostorách tělocvičny.

Byl to nevšední výlet do Vesmíru a na pár hodin jsme se vzdálili od Země.