okres Česká Lípa, příspěvková organizace
Archiv příspěvků
Náhodné fotografie
p1311420 DSC00456 P1010937 P1020030
ZŠ Stružnice - Jezvé - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
Datová schránka:
w3avnbe

       Téma vesmír je nejen učivem v pátém ročníku, ale hlavně vzrušujícím tématem pro děti různých věkových skupin. V rámci prohloubení znalostí se v měsíci říju uskutečnil na naší škole projektový den se žáky první až páté třídy.

       Díky autentické výzdobě třídy prostředí dýchalo vesmírnou atmosférou. Dominantní SLUNCE a jednotlivé planety tvořící Sluneční soustavu znázorňovaly své místo a pomyslné vzdálenosti na oběžné dráze okolo Slunce.

        Neméně poutavé bylo sledování dějů prostřednictvím interaktivní tabule. Naskýtala možnost vžít se do vesmírných prostor a správné představy planet a hvězd. Až pohádkově vypadaly postavy astronautů a jejich chůze po Měsíci. Nejvíce však svou pozornost upoutaly obrázky a povídání o raktách a raketoplánech.

        V praktické části si žáci na čtvrtku s předtištěnou dráhou okolo Slunce vystřihovali a nalepovali podle předlohy jednotlivé planety ve správném pořadí. Následoval prostorový model papírové rakety, který si každý žák složil. Své modely si všichni vyzkoušeli v prostorách tělocvičny.

         Byl to nevšední výlet do Vesmíru a na pár hodin jsme se vzdálili od Země.

 


Zápis do 1. třídy
Zápis do 1. třídy
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Personální podpora
Personální podpora
NENECH TO BÝT
NENECH TO BÝT
115. výročí školy
115. výročí školy
Podpořte školu
Podpořte školu
Firmička
Firmička
Sněhuláci pro Afriku
Sněhuláci pro Afriku
EU peníze školám
eupenize
Ovoce do škol
Ovoce do škol
Mléko do škol
mleko do skol
Recyklohraní
certifikát