Úterní den patřil výletu do Prahy. První zastávka byla PETŘÍNSKÁ ROZHLEDNA. Po vystoupení z autobusu jsme pomalu došli ke vchodu rozhledny. Někteří jedinci ihned smlouvali, jestli nepojedeme výtahem. Kdepak, všichni jsme poctivě šlapali pěšky, ani tak dlouho nám to netrvalo, a byli jsme nahoře. Sice nás trochu bolely nohy, ale nádherné výhledy do širokého okolí nám tu námahu bohatě vynahradily.

Další cíl našho výletu bylo PLANETÁRIUM, tam jsme se moc těšili. Co se pod tímto názvem asi ukrývá? Naše představy se naplnily hned po příjezdu k budově. V prostorách celého planetária bylo na co koukat. Po úvodním filmu a vyprávění v sále jsme se přenesli do VESMÍRU, vzdálených galaxií, na jiné planety v Mléčné dráze a dozvěděli jsme spoustu zajímavostí. Návštěvu jsme si moc užili. Doufáme, že žákům v hlavičkách zůstane spousta nových poznatků o planetách naší sluneční soustavy.